معرفی فرودگاه بین المللی ماکائو

معرفی فرودگاه بین المللی ماکائو

ماکائو منطقه ای جزیره ای در جنوب کشور چین است که نسبت جمعیت آن نسبت به مساحتش بسیار زیاد است، تا جایی که پر تراکم ترین منطقه مسکونی جهان محسوب می شود. این منطقه یکی از مهمترین مناطق گردشگری چین به حساب می آید و هر ساله هزاران گردشگر را به خود جذب می کند. ماکائو یکی از بهترین فرودگاه های چین را در خود جای داده است. ما در این مقاله فرودگاه بین المللی ماکائو را به طور کامل معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید. 

فرودگاه بین المللی ماکائو سال 1995 در بخش شرقی شهر ماکائو و در کنار دریا ساخته شده است. در آن دوران ماکائو تحت سلطه پرتقال قرار داشت. این فرودگاه برای جابجایی مسافران بین چین و بخش جنوب شرقی آسیا و همچنین درون خود چین استفاده می شود. در سال 2006 حدود 5 میلیون و در سال 2017 بیش از 7 میلیون مسافر از طریق پروازهای این فرودگاه جابجا شده اند. 

حجم زیاد مسافران در این فرودگاه باعث شد تا ترمینال ها و خدمات ویژه ای در این فرودگاه ایجاد شود. 

ترمینال و باند فرود

ترمینال ساخته شده در فرودگاه بین المللی ماکائو، ظرفیت جابجایی 2 هزار مسافر در هر ساعت را دارد. این ترمینال عظیم 24 پارکینگ ، 5 جت وی و 10 گیت دارد. عجیب ترین بخش این فرودگاه باند فرود بتنی آن به طول 3420 متر است که روی دریا ساخته شده است. این باند در کنار جزیره تایپا قرار دارد و همچنین ترمینال اصلی و مرکز کنترل ترافیک هوایی نیز در همین جزیر واقع شده است. 

خدمات فرودگاه بین المللی ماکائو

فرودگاه بین المللی ماکائو خدمات و امکانات مناسبی در اختیار مسافران خود قرار می دهد که در ادامه بررسی خواهیم کرید.

  • اینترنت رایگان : در تمام بخش های فرودگاه ماکائو اینترنت وای فای رایگان برای همه مسافران در دسترس است.

  • کانتر اطلاعات: از این کانتر برای ارائه اطلاعات پروازها برای مسافران ایجاد شده است.

  • فروشگاه ها و مراکز خرید: چندین فروشگاه فری شاپ در بخش های مختلف این فرودگاه وجود دارد که خرید از آنها بدون مالیات می باشد. 

  • رستوران و کافی شاپ: رستوران ها و کافی شاپ های متعددی در چندین بخش فرودگاه ماکائو وجود دارد که مکان مناسبی برای گذراندن وقت تا موقع پرواز است. 

  • صرافی ها و خدمات پولی: در تمام بخش های این فرودگاه دستگاه های خود پردازی وجود دارد که با کارمزد اندکی می توان از آنها پول دریافت کرد. در بخش پروازهای خروجی نیز بخش هایی برای ارائه خدمات کامل بانکی وجود دارد. همچنین صرافی هایی نیز برای تبدیل ارز به مسافران خدمات ارائه می دهند. 

حمل و نقل در فرودگاه ماکائو

گزینه های متعددی برای جابجایی مسافران در این فرودگاه وجود دارد.

  • کشتی: مسافران برای رفتن به هنگ کنگ، می توانند با تهیه بلیط کشتی از داخل فرودگاه یا ترمینال،  به ترمینال مراجعه کرده و از آنجا سوار کشتی شوند.

  • اتوبوس مرزی: این اتوبوس ها مسافران را به شهر های مختلف استان گوانگدوگ انتقال می دهند. 

  • اتوبوس محلی: این اتوبوس ها مسافران را تنها به بخش های مختلف درون خود شهر ماکائو جابجا می کنند. 

  • تاکسی : هزینه دریافتی تاکسی های این فرودگاه بر اساس تاکسی متر است.