معرفی فرودگاه بیرمنگام انگلستان

معرفی فرودگاه بیرمنگام انگلستان

فرودگاه بین المللی بیرمنگام در جنوب شرقی شهر بیرمنگام در انگلستان قرار دارد. این شهر که در گذشته یکی از شهرهای مهم انگلستان بوده و به عنوان اولین شهر تولیدی جهان مورد تقدیر بوده، امروزه بیش از چهار میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از کلان شهرهای مهم انگلستان به شمار می رود. فرودگاه بیرمنگام در این شهر بسیار حائز اهمیت است و تامین کننده رفت و آمدهای هوایی مهمی است. در این فرودگاه هم پروازهای مسافربری و هم پروازهای آموزشی انجام می شود.

فرودگاه بین المللی بیرمنگام هفتمین فرودگاه پر رفت و آمد در انگلستان است که پروازهای داخلی و خارجی مهمی را مدیریت می کند.

خدمات و امکانات ارائه شده در فرودگاه

مانند بسیاری از فرودگاه های مهم و شلوغ، در این فرودگاه نیز می توانید از اینترنت رایگان استفاده کنید. از آنجا که عبور از بخش های امنیتی فرودگاه همواره زمان زیادی می برد اگر می خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید بهتر است با پرداخت 5 پوند از مسیر عبور سریع بگذرید. البته اگر این خدمات را از قبل رزرو کنید تنها 3.75 پوند برایتان هزینه خواهد داشت.

فروشگاه هایی نیز در فرودگاه وجود دارد که به شما این امکان را می دهند بدون هزینه مالیات و گمرک خریدهایتان را انجام دهید.

درباره تهیه غذا و خوراکی نیز نگران نباشید. رستوران ها و کافه های مناسبی در فرودگاه وجود دارد که تمام نیازهای شما را برطرف می کنند. کاستا کافه یکی از کافه های شبانه روزی است که در قسمت عمومی فرودگاه قرار دارد. رستوران های متعددی نیز وجود دارند که می توانید هر غذایی که دوست دارید را سفارش دهید و میل کنید.

برای تهیه موارد جزیی تر نیز می توانید به سوپر مارکت مراجعه کنید. در سوپر مارکت انواع ساندویچ گرم و سرد و تنقلات و خوراکی های مختصر وجود دارد. 

مانند بسیاری از فرودگاه ها می توانید از خودپرداز، شعب بانک و صرافی ها برای رفع نیازهای مالی خود استفاده کنید. 

خدمات مخصوص کودکان

یکی از بخش های مهم مراکز اجتماعی مانند فرودگاه ها مکان هایی است که مشخصا برای رفع نیازهای کودکان طراحی شده باشند. در نزدیکی کاستا کافه یک فضای بازی برای کودکان زیر 13 سال قرار دارد که والدین نیز می توانند نظاره گر فرزندان خود باشند. علاوه بر این، می توانید پنج روز قبل از سفر درخواست تغذیه برای کودک خود بدهید.

حمل و نقل مسافر در فرودگاه

برای رفتن از فرودگاه به داخل شهر می توانید از اتوبوس های داخل فرودگاه استفاده کنید که هزینه کمی نیز دارند. البته از آنجا که ممکن است بلیط تمام شود بهتر است قبلا به صورت اینترنتی بلیط تهیه کنید که با مشکلی مواجه نشوید. 

علاوه بر اتوبوس قطار نیز وجود دارد که مسافران را به نقاط مختلف شهر می رساند.

مانند تمام فرودگاه ها می توانید از تاکسی های فرودگاه نیز استفاده کنید. این تاکسی ها سفید و سیاه هستند و به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به مسافران می باشند. 

در کنار تمام این موارد اگر می خواهید سفر لوکسی داشته باشید یا به هر دلیلی می خواهید با شخصا با اتومبیل به نقاط مختلف بروید می توانید اتومبیل اجاره کنید. آژانس های متفاوتی در فرودگاه وجود دارد که از 6 صبح تا 12 شب آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.