5 تا از لوکس ترین فرودگاه های جهان

5 تا از لوکس ترین فرودگاه های جهان

فرودگاه ها جزء تفکیک ناپذیر سفرهای هوایی هستند. اهمیت فرودگاه ها آنقدر زیاد است که سالانه شرکتی به اسم Skytrax از جنبه های مختلف، آن ها را دسته بندی می کند. هر چند بعضی از فرودگاه ها تجربه خسته کننده ای را برای مسافران و همراهان آن ها می سازند، اما از طرف دیگر، بعضی از فرودگاه ها چیزی از هتل کم ندارند. در این فرودگاه ها هم امکاناتی برای استراحت و هم امکاناتی برای سرگرمی افراد در نظر گرفته شده و در نتیجه مسافت های طولانی برای مسافران قابل تحمل‌تر می شود.

  1. فرودگاه سنگاپور

این فرودگاه شانزدهمین فرودگاه شلوغ جهان است. اما شلوغی بیش از حد آن نه تنها تاثیر منفی روی آن نگذاشته بلکه با امکاناتی در آن ساخته شده، به یکی از بهترین و لوکس ترین فرودگاه های جهان تبدیل شده است. دفتر مرکزی شرکت های بزرگی مثل Tigerair و Silkair در این فرودگاه قرار دارد. معماری خیره کننده، مراکز خرید، مراکز تفریحی، رستوران ها و سینماهایی که در این فرودگاه قرار دارد، نمی گذارد که حوصلتان سر برود. علاوه بر این اگر مجبورید بیش از شش ساعت در فرودگاه منتظر بمانید، می توانید به تورهایی بپیوندید که شهر را نشانتان می دهند. 

  1. فرودگاه بین المللی ابوظبی

بسیاری از برندها در این فرودگاه که در کشور امارات متحده عربی قرار دارد، شعبه دارند؛ از جواهر فروشی های Bulgari و لوازم لوکس Swarovski گرفته تا روسری های هرمس. معماری فوق العاده زیبای این فرودگاه، نفستان را در سینه حبس می کند. جدا از وای فای رایگان، بیش از 50 کیوسک اینترنتی در این فرودگاه ساخته شده است. اگر خیلی احساس خستگی می کند، به طور رایگان می توانید دوش بگیرید. البته شامپو و حوله را خودتان باید داشته باشید. در این فرودگاه هم برای افرادی که وقت زیادی دارند، تورهای بسیار جالبی در نظر گرفته شده است.

  1. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

این فرودگاه در سال 1998 و در یک جزیره مصنوعی در سواحل هنگ کنگ ساخته شد. از آن موقع تا کنون بارها در لیست لوکس ترین فرودگاه های جهان قرار گرفته است. با وجود 68.3 ملیون نفری که سالانه از این فرودگاه استفاده می کنند؛ این فرودگاه به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان تبدیل شده است. در پارک  Dream Come True Educationکودکان می توانند لباس مخصوص شغل محبوبشان را بپوشند و سرگرم شوند. علاوه بر این یکی از بهترین وسایل سرگرمی که در این فرودگاه وجود دارد، زمین گلف SkyCity Nine Eagles آن است.

  1. فرودگاه بین المللی هیترو لندن

هیترو بزرگترین فرودگاه لدن است و ملکه شخصا این فرودگاه را بازگشایی کرد. گالری های نقاشی ها و تندیس فروشی های این فرودگاه، تجربه خوبی را برای هنر دوستان فراهم می کند. مجسمه های Sleepstream که در این فرودگاه به نمایش گذاشته می شوند، بسیار دیدنی است. در اتاق خانوادگی می توانید با خانواده خود استراحت کنید و در صورت نیاز می توانید در اتاق های مخصوص، به عبادت بپردازید. علاوه بر این در 150 رستورانی که در این فرودگاه قرار دارد، می توانید دستپخت سر آشپزهای مشهوری مثل گوردون رامسی را امتحان کنید.

  1. فرودگاه بین المللی حمد در قطر

این فرودگاه در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. این فرودگاه در سال 2014 افتتاح و جایگزین فرودگاه دوحه شد. برای ساخت آن 16 میلیارد دلار هزینه شده و سالانه 30 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند. برای شروع می توانید از 10 نمایشگاه هنری که در اطراف فرودگاه است دیدن کنید. بازدید از این نمایشگاه ها رایگان است و در صورت تمایل می توانید عکس هم بگیرید. علاوه بر این می توانید از مراکز بازی، استخر، سالن ورزشی کاملا مجهز و زمین اسکواش آن هم استفاده کنید.


Drag to outliner or Upload
Close