آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس Geneva Airport

آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس Geneva Airport

ژنو یکی از اصلی ترین شهر های کشور سوئیس می باشد که با کشور فرانسه مرز جغرافیایی دارد. این شهر، دومین شهر شلوغ کشور سویس است. فرودگاه بین المللی ژنو این شهر به علت همین امر یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان می باشد. 

فرودگاه بین المللی ژنو در گذشته به نام فرودگاه کوینترین معروف بود. این فرودگاه  در ۴ کیلومتری شمال غربی ژنو واقع شده است. اولین پرواز از این فرودگاه در سال ۲۰۱۴ صورت گرفته است. مقاصد هواپیماهای این فرودگاه اغلب شهر های اروپایی، آمریکای شمالی، چین و خاورمیانه می باشد. تنها پرواز طولانی انجام شده در این فرودگاه توسط هواپیمای سوئیس، پروازی با مقصد فرودگاه جان اف کندی نیویورک می باشد‌. 


خدمات و امکانات فرودگاه ژنو سوییس


اینترنت:

دسترسی رایگان به مدت ۹۰ دقیقه به اینترنت وای فای در این فرودگاه، یکی از خدماتی است که به همه ی افراد حاضر در فرودگاه ارائه می گردد. بعد از ۶ ساعت، به هر فرد دوباره ۹۰ دقیقه اینترنت رایگان اختصاص خواهد یافت. 

امکانات لازم برای شارژ موبایل: در نزدیکی کاتتر های کارت پرواز، ۱۵ درگاه برای شارژ کردن گوشی های همراه وجود دارد. خروجی این درگاه حدود ۲۲۰ ولت و کاملا نرمال می باشد. 

فروشگاه های فری شاپ و خرید: ۴ فروشگاه فری شاپ در این فرودگاه وجود دارد که امکانات مختلف و متعددی را در اختیار مسافران و مراجعان قرار می دهند. ساعت کاری این فروشگاه ها از ۷ صبح تا ۹ شب می باشد و انواع لباس، شکلات، کتاب ، خوراکی ها و سوغاتی ها را ارائه می دهند. 

رستوران ها و کافه ها:

تمامی رستوران های این فرودگاه از ساعت ۴ صبح تا ۱۰ شب فعالیت دارند.

 

آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس - تایمر سرگرمی

صرافی و خدمات وجه نقد

دستگاه های خودپرداز یا ATM متعددی در تمامی نقاط این فرودگاه قابل مشاهده می باشند که می توان از آن ها وجه نقد دریافت نمود. شرکت های مختلفی هم خدمات وجه نقد را ارائه می دهند. Cantonale de Genève، La Poste، Raiffeisen و UBS اسامی برخی از این شرکت ها می باشند. در ۳ مکان از این فرودگاه، می توان تبادل وجه نقد انجام داد که شامل سالن عمومی فرودگاه و سالن پروازهای خروجی می باشد. زمان فعالیت این صرافی ها از ۵:۳۰ صبح تا ۱۱:۴۵ بعد از ظهر می باشد. 

امکانات و خدمات کودکان: در نیم طبقه بخش ترانزیت فرودگاه بخش هایی برای ارائه خدمات مورد نیاز برای راحتی کودکان وجود دارد. در بین گیت های A5  تا A8 نیز خدماتی برای بازی کودکان ارائه می گردد. 


خدمات حمل و نقل در فرودگاه ژنو سوئیس

اتوبوس، قطار، تاکسی و خدمات اجاره خودرو از جمله اقدامات خدماتی در حوزه ی حمل و نقل فرودگاه بین المللی ژنو می باشد. قطار ها و اتوبوس ها در فاصله ی ۱۰ دقیقه ای از هم قرار دارند. خدمات اتوبوسی حتی در نیمه شب و شب ها نیز فعال هستند. تاکسی های زیادی در پایگاه های مختلف در خدمت مسافران هستند و هم چنین مراکز متعددی در این فرودگاه، انواع متعددی از خودرو ها را در کشور فرانسه و سوئیس در اختیار مسافران قرار می دهند. آویس (Avis)، باجت (Budget)، یوروپکار (Europcar)، هرتز (Hertz) و نشنال آلامو (National/Alamo) از آژانس های اجاره ی خورد رو در سوئیس و Avis، Budget، Enterprise، Europcar، Hertz و Sixt از آژانس های فرانسه می باشند.