شهر کیوتو ژاپن و جاذبه هایش

شهر کیوتو ژاپن و جاذبه هایش

شهر کیوتو ژاپن و جاذبه هایش

شهر کیوتو
در این مطلب قصد داریم به کیوتو در ژاپن سفر کنیم و با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شویم. کیوتو در گذشته پایتخت امپراطوری ژاپن بوده و امروزه نیز یکی از بزرگ ترین شهرهای ژاپن است. اگر قصد سفر به ژاپن را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب (راهنمای سفر به ژاپن) را بخوانید و اگر در مورد نحوه اخذ ویزای ژاپن سوالاتی دارید در مطلب (راهنمای اخذ ویزای توریستی ژاپن) سعی کردیم تا حد زیادی به این پرسش ها پاسخ دهیم. شهر کیوتو با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر یک از بزرگ ترین شهرهای ژاپن به شمار می رود. کیوتو طبیعتی بسیار زیبا و چشم نواز دارد و در میان کوه های اطراف کیوتو قرار گرفته است. از آنجا که این شهر قرن ها پایتخت امپراطوری بوده است بنابراین جای تعجب نیست که در گوشه و کنار این شهر شاهد قصرهای زیبا و باشکوه، بناهای تاریخی و باغ های ژاپنی بی نظیری باشیم.
شهر کیوتو
قلعه نیجو کیوتو
قلعه نیجو (Nijo Castle) یکی از مکان های دیدنی در کیوتو است. این قلعه در سال ۱۶۰۱ توسط توکوگاوا ایه یاسو برای محافظت از قصر سلطنتی کیوتو ساخته شد. این قلعه همچنین در هنگام بازدید و سرکشی امپراطور شوگون محل اقامت او نیز بوده است. پس از سرنگونی حکومت شوگون سالاری توکوگاوا در سال ۱۸۶۷، قلعه نیجو مدتی به عنوان قصر سلطنتی استفاده می شد و بعد به عنوان یک مکان تاریخی و قدیمی برای بازدید عموم مردم بازگشایی شد.

شهر کیوتو
آراشی یاما
آراشی یاما (Arashiyama) یکی از مناطق محبوب و پرطرفدار در بین گردشگران است. این منطقه سرسبز و زیبا به ویژه در بهار و هنگام شکفتن شکوفه های گیلاس و در پاییز و خزان برگ های رنگارنگ، زیبایی منحصربفردی پیدا می کند. این منطقه به دلیل زیبایی های طبیعی فوق العاده و مناظر بدیع و چشم نوازش همیشه یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سفر به کیوتو است. بناها و جاذبه های تاریخی زیادی در محدوده منطقه آراشی یاما وجود دارند. در این منطقه می توانید از پیاده روی در طبیعت مدهوش کننده آراشی یاما لذت ببرید یا حتی می توانید یک دوچرخه کرایه کنید و در مسیرهای زیبا که از وسط جنگل عبور می کنند دوچرخه سواری کنید.

شهر کیوتو
ویلای سلطنتی شوگاکوین
ویلای سلطنتی شوگاکوین (Shugakuin Imperial Villa) در قرن هفدهم به دستور امپراطور گومیزونو ساخته شد و امروزه توسط دفتر امور خاندان سلطنتی اداره می شود. این ویلای زیبا در شمال کیوتو در طبیعتی بسیار سرسبز و زیبا قرار دارد و شامل سه ویلا در یک محدوده است. هر ویلا دارای باغ هایی زیبا و دل انگیز و بناهایی متعلق به سبک امپراطوری باستان ژاپن هستند.

شهر کیوتو
قصر سلطنتی کیوتو
قصر سلطنتی کیوتو (Kyoto Imperial Palace) تا سال ۱۸۶۸ که امپراطوری و پایتخت از کیوتو به توکیو منتقل شد، محل اقامت خاندان سلطنتی بوده است. این قصر در پارک بزرگ سلطنتی کیوتو قرار دارد. این پارک یکی از جاذبه های گردشگری شهر کیوتو است که علاوه بر قصر سلطنتی، قصر سنتو و چند جاذبه ترویستی دیگر را نیز در خود جای داده است.

شهر کیوتو
قصر سلطنتی سنتو
قصر سلطنتی سنتو (Sento Imperial Palace) مجموعه قصری در مجاورت قصر سلطنتی کیوتو است که در پارک سلطنتی کیوتو قرار دارد. این قصر در سال ۱۶۳۰ به عنوان محلی برای استراحت امپراطور گومیزیو ساخته شد و بعدها به محلی برای اقامت امپراطوران پس از کناره گیری از سلطنت تبدیل شد. ساختمان اصلی این کاخ در سال ۱۸۵۴ دچار آتش سوزی شد و مجددا بازسازی نشد. در عوض، قصر امیا (Omiya Palace) در سال ۱۸۶۷ در زمین های سنتو بنا شد و امروزه محل اقامت شاهزاده فعلی در زمان بازدید از شهر کیوتو محسوب می شود.
شهر کیوتو
بازار نیشی کی
بازار نیشی کی (Nishiki Market) یک بازار خیابانی باریک و طولانی است که دارای بیش از صد مغازه و رستوران است. این بازار خرده فروشی محلی که به «آشپزخانه کیوتو» شهرت دارد انواع غذاهای محلی کیوتو مثل غذاهای دریایی، و لوازم آشپزی مثل چاقو و ظروف آشپزخانه را در معرض فروش می گذارد. اگر به شهر کیوتو سفر کردید و قصد امتحان غذاهای محلی کیوتو را داشتید، بازار نیشی کی انتخابی ایده آل برای این منظور است. در این بازار می توانید غذاهای محلی و فصلی مثل شیرینی ژاپنی، انواع ترشی و غذاهای دریایی خشک شده و سوشی را امتحان کنید.

شهر کیوتو
منطقه هیگاشی یاما
منطقه هیگاشی یاما (Higashiyama District) منطقه ای مسکونی و مشهور در امتداد دامنه های کوه های شرقی کیوتو است. این منطقه بهترین منطقه تاریخی شهر کیوتو است که به خوبی محافظت شده است. در سفر به کیوتو برای تجربه و اشنایی با سبک زندگی قدیمی و سنتی این شهر می توانید به این منطقه قدیمی بروید. بافت قدیمی این منطقه شامل ساختمان ها و بناهای چوبی، گذرگاه های قدیمی و مغازه های قدیمی است که حس و حال پایتخت سابق ژاپن را زنده می کند. بازسازی ها و نوسازی های صورت گرفته در این منطقه باعث زیباتر شدن این منطقه شده است.

شهر کیوتو
موزه قطار کیوتو
موزه قطار کیوتو در سال ۲۰۱۶ در محل سابق موزه لکوموتیو افتتاح شد. این موزه تنها ۲۰ دقیقه پیاده روی از ایستگاه کیوتو فاصله دارد. موزه قطار کیوتو یکی از سه موزه قطار برتر ژاپن است. در این موزه انواع قطارهای قدیمی و از کار افتاده، لکوموتیوهای قدیمی و تجهیزات مدرن امروز در معرض نمایش عموم قرار دارد. ژاپن یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه حمل و نقل و قطار است، بنابراین تماشای موزه قطار کیوتو نیز می تواند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد.

شهر کیوتو
موزه ملی کیوتو
موزه ملی کیوتو (Kyoto National Museum) در سال ۱۸۹۷ افتتاح شد و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین موزه های ژاپن است. این موزه در کنار موزه ملی توکیو، موزه ملی نارا و موزه ملی کیوشو از برترین موزه های کشور ژاپن است. در این موزه مجموعه های بی نظیری مثل آثار تاریخی، مجسمه، آثار خوشنویسی قدیمی، پوشاک و البسه قدیمی ژاپنی و نقاشی های مختلف در معرض نمایش گذاشته می شود. علاوه بر نمایشگاه دائمی، نمایشگاه های ویژه نیز در دوره های مختلف در این موزه برگزار می شود. با بازدید از این موزه می توانید اطلاعات زیادی در مورد زندگی و فرهنگ ژاپن باستان پیدا کنید.

منبع:الی گشت