معرفی باغ های زیبای برزیل

معرفی باغ های زیبای برزیل

معرفی باغ های زیبای برزیل

در شمال برزیل در آمریکای جنوبی، جنگل استوایی آمازون قرار دارد و در جنوب آن تپه‌ها و کوه‌های کم ارتفاعی مشاهده می شوند. مردم برزیل بیشتر در مناطق جنوبی آن که مرکز کشاورزی برزیل نیز محسوب می شود، زندگی می کنند. رودخانه های اصلی برزیل، آمازون، پارانا، ریو نگرو، مادیرا و تاپاجوس می باشد. رودخانه آمازون از نظر حجم آب روان بزرگترین رودخانه دنیا و البته طویل ترین رودخانه است. موقعیت جغرافیایی برزیل به گونه ایست که تنوع آب و هوایی فصلی در این کشور حاره های کم است، با این حال جنوبی ترین نقطه برزیل دمای خنک تری نسبت به بقیه کشور دارد. جغرافیای برزیل به طوری است که بخشی از جزایر اقیانوس اطلس نیز در این کشور قرار گرفته است. به هر حال با توجه به آب و هوا و معماران معروف برزیل، باغ های زیادی در این کشور وجود دارند که گردشگران را شگفت زده می کند. در فهرست زیر ۷ نمونه از این باغ ها آورده شده است.
معرفی باغ های زیبای برزیل
این باغ در دوترین نقطه جنوب شرقی شهر کوریتیبا، پایتخت ایالت پارانا قرار دارد که در سال ۱۹۹۱ افتتاح شد. خاردیم باغی است با ۱۷۸ هزار متر مربع مساحت که از باغ های فرانسوی الهام گرفته شده است؛ جایی که پر از گل می باشد و در آن چمن های هندسی با ریزه کاری، به همراه مجسمه های رگالوالی دیده می شوند، همچنین چشمه‌های متعدد و پیاده روهای سنگی نیز در این باغ وجود دارند. شکوه این باغ به خاطر گلخانه ای است که به سبک نو طراحی شده و از آهن و شیشه و با الهام از کاخ کریستال لندن ساخته شده است. فرش گل را از طریق ورودی دنبال کنید تا قاب تزئینی خانه را با استفاده از گیاهان شگفت انگیز استوایی پیدا کنید.
معرفی باغ های زیبای برزیل
خاردیم بوتانیکو، ریو دو ژانیرو
هر کسی که به دنبال یک هوای تازه در ریو است، خود را در محیط آرام خاردیم بوتانیکو، پیدا خواهد کرد. این باغ ۳۵۰هکتاری که به سفارش یکی از افراد مهم آن زمان در سال ۱۸۰۸ ساخته شد، در قسمت های پایینی ارتفاعات قرار دارد و حاوی مجموعه قابل توجهی از ۸۰۰۰ گونه مختلف گیاه است. باغ را با راه رفتن میان درختان نخلی که تا ۳۰متر ارتفاع دارند شروع کنید، و پس از آن به سمت قسمت آمازون که با شکوفه های شگفت انگیز و گرمسیری پوشیده شده بروید. دیگر ویژگی برجسته باغ دریاچه‌ای پر از نیلوفرهای آبی و باغ ارکیده (دارای ششصد نوع گل ارکیده) می باشد. در روزهای غیر تعطیل هفته، باغ خاردیم بوتانیکا جغرافیای برزیل یک تجربه صلح آمیزتر و آرام تری را به شما ارائه می دهد، در حالی که آخر هفته‌ها می‌توانید گروه های خانوادگی شاد، کودکان و گاهی اوقات موسیقی زنده را تجربه کنید. باغ همچنین دارای یک کتابخانه و یک کافه است.
معرفی باغ های زیبای برزیل
اینوتیم، برومادینو
در باغ اینتونیم حدود ۵۰۰ اثر از جمله تاسیسات هنری و مجسمه های هنرمندان برزیلی و بین المللی وجود دارد. این باغ ۵۰۰ هزار هکتاری جزو باغ های گیاه شناسی بسیار عظیم با هنرهای معاصر است که در تپه های جنوب شرقی برزیل قرار دارد. با قدم زدن در مسیرهای هنری (یا استفاده از وسایل نقیه کوچکی که برای مسافت های طولانی قرار داده شده) به دنبال نمایشگاه های دیدنی و جذاب فضای باز، در میان گونه‌های گیاهی عجیب و غریب و هزار نوع مختلف نخل و درختان اوکالیپتوس بروید. چندین روز طول می کشد تا پارک را به طور کامل ببینید، اما خوشبختانه این باغ فوق العاده دارای کافه و رستوران های خوبی است و البته به زودی مکان‌های اقامتی نیز در این باغ احداث می شوند.
معرفی باغ های زیبای برزیل
سیتیو روبرتو برل مارکس، ریو دو ژانیرو
این باغ که در منطقه ای دور افتاده در ریو قرار دارد قطعا ارزش این مسافت را خواهد داشت. این جا خانه، باغ و استودیوی کار قبلی معمار باغ معروف برزیلی برل مکس می باشد. این فرد خالق خانه های رنگارنگ ریو و ساحل پیاده روهای موزاییک کاری شده است، و در سطح بین المللی به عنوان آغازگر باغ های گیاه شناسی شناخته شده می باشد. باغ سیتیو روبرتو شامل بیش از ۳۵۰۰ گونه گیاهی است که خیلی از آن ها توسط برل مارکس کشف شدند و همان نام را به خود گرفته اند. خانه مارکس محلی فرهنگی است که متعلقاتش و استدیو کارش در آن وجود دارد و برای عموم قابل بازدید است.

آدولفو داک بوتانیکال گاردن، مانائوس
اگر که به دیدن جنگل‌های بارانی برزیل می آیید ممکن است خود را در مانائوس بزرگترین شهر آمازون در وسط جنگل بیابید. برای تجربه‌ای هیجان انگیز، به باغ گیاه شناسی آدولفو دوک که به خاطر یک گیاه شناس برجسته آمازون برزیل نام گذاری شده بروید. این باغ یک منبع ذخیره زیست محیطی ۱۰۰ کیلومتری و بزرگترین جنگل شهری جهان است. راهنماهایی برای بازدید کنندگان وجود دارند تا آن ها را در طول پنج مسیر پیاده روی همراهی کنند. این مسیرها در میان درختان انگور و درختان کهن می گذرد و نقطه‌هایی برای دیدن حیات وحش نیز در این مسیر وجود دارد. برای کسانی که کمتر مایل به دو ساعت پیاده روی در شیب هستند، سه نمایشگاه فضای باز گیاهان و جانوران آمازون وجود دارد.
معرفی باغ های زیبای برزیل
فونداکائو زوبوتانیکوا، بلو هوریزونته
برای یک روز گشت و گذار خانوادگی می توانید به بلو هوریزونته، ششمین شهر بزرگ برزیل و پایتخت میناس گراییس بروید، جایی که در آن باغ گیاهشناسی و باغ وحش وجود دارد. کودکان عاشق منطقه حفاظت شده خواهند شد، زیرا ۱۵۰۰ حیوان و بیش از ۱۵۰ گونه پرنده از ۵ قاره جهان در این باغ وجود دارد. در میان آن ها حتی حیواناتی که رو به انقراض هستند نیز دیده می شود. تنوع زیستی در باغ های مضمونی وجود دارد که در آن گلهای دارویی و مرگبار در کنار شکوفه های رنگی نشسته اند و گلخانه‌ها گیاهان بومی و منطقه ای را نشان می دهند.
معرفی باغ های زیبای برزیل
خاردیم بوتانیکو، سائو پائولو
در شهر سائوپائولو، بازدید از باغ گیاه شناسی که پر از گیاهان برزیل و دیگر مناطق جهان است، پیشنهاد می شود. روزتان را می توانید در ۱۴۳ هکتار این باغ که با مسیر سبزی همراه با آواز پرندگان و صدای ملخ‌ها و جنب و جوش میمون‌ها دارد سپری کنید. در اینجا شما دو گلخانه بزرگ که غنی از گلها و گیاهان جغرافیای برزیل است خواهید یافت.

منبع:الی گشت